2018. április 19., csütörtök

Logo

Címlap Mérleg tér Mérleg tér - Jenei Tímea

Hungarian English French German Italian Polish Romanian Serbian Slovak
Keresés a hírekben

Mérleg tér - Jenei Tímea PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Starzyński Zsolt   
2011. november 30. szerda, 01:39
Jenei Tímea mondja el, hogy mi az, amit szeret és mi az, amin viszont változtatna városunkban.

 

Szabolcsi lányként költöztem fel Budapestre, ahol éltem a fiatalok munkával teli, de pörgős életét. Mindig is tudtam azonban, hogy gyermekemet nem szeretném egy ilyen piszkos, büdös városban felnevelni. Ez szerencsére sikerült is, ui. férjem törökbálinti, így 3 éve élek én is ebben a városban. Jelenleg 1 éves kisfiúnkkal vagyok itthon gyeden. Míg dolgoztam, nagyon örültem annak, hogy ilyen jó buszközlekedés van városunk és a főváros között, bár az autópályára kiérve jól jött egy könyv az ember kezébe. Anyukaként viszont élvezem a sok járdát, az udvarias sofőröket, akik mindig megállnak a zebra előtt, így nem kell perceket ott várakoznunk. Azt viszont hiányolom, hogy autó nélkül nehezen tudunk eljutni a szomszédos településekre, emiatt például nem tudtam hordani kisfiamat Biatorbágyra egy mozgásfejlesztő központba.

Nagyon szeretek itt élni, mert nagyon kedvesek és segítőkészek az emberek. Nagyon örülök annak, hogy van egyházi élet, köszönet ezért István atyának és Julinak. Imádjuk a védőnőket, a gyermekorvosunkat, Vágvölgyi doktornőt és asszisztensét, Vikit, mert mindig olyan kedvesek és türelmesek. Vidéki lányként kertes házban nőttem fel, ezért nagyon örülök, hogy itt telepedtem le, mert itt otthon érzem magam, nem kell a panel dzsungelben bolyongani. Húsvétkor 3 hétre meglátogattuk édesanyámat és mire visszaértem, kizöldültek a fák, gyönyörű volt látni. Éppen ezért szeretek az utcákon is sétálni, hiszen olyan sok zöld van itt, ami gyerekkoromból hiányzott. Meglepett azonban, amikor ideköltöztem, hogy nincs városközpontja Törökbálintnak, nincs egy park, ahol napközben az anyukák és idős emberek, este a fiatalok le tudnak telepedni egy-egy padra. Örülök, hogy vannak kisboltok, de hiányolom, hogy nincs piac, ahol a néniktől és bácsiktól meg tudom venni az általuk termesztett zöldséget és gyümölcsöt, amiben sokkal jobban megbízom, mint a bevásárlóközpontokban. Jelenleg azonban két nagy fájdalmam: egy bölcsőde van, ahova már akkor késő beíratni a gyermekünket, amikor az még csak gondolatban létezik, illetve olyan magasak az ingatlanárak a főváros közelsége miatt, hogy a fiatalok segítség nélkül nagyon nehezen tudnak önállóan saját otthont teremteni.


 
Kérjük, hogy regisztráljon vagy jelentkezzen be, ha hozzá kíván szólni ehhez a cikkhez.
Copyright © 2018 Törökbálinti újság. Minden jog fenntartva.
A Joomla! a GNU/GPL licenc alatt kiadott szabad szoftver.
Fordította a Magyar Joomla! Felhasználók Nemzetközi Egyesülete
Múltunk - jelenünk
Belépés
Kapcsolódó cikkek

Top!