Az üzleti terv fontossága vállalkozás indítása, cégalapítás előtt
1. Az üzleti terv segít a célkitűzések meghatározásában
Az üzleti tervnek kiemelt szerepe van a célok meghatározásában. Az üzleti tervben lefektetett célok segítnek a jobb jövőkép kialakításában és az üzlet stratégiáinak meghatározásában. Egy bizonyos idő elteltével, pedig megfigyelhetjük, hogy mennyire váltak be, mennyire bizonyultak hasznosnak ezek a stratégiák.
2. Az üzleti tervben nem csak a vállalkozó szerepel
Az üzleti tervben azokat a személyeket is felvázolhatjuk, akik majd segítnek a cég, a vállalkozás fellendítésében. Ez lehet a cég könyvelője, jogi tanácsadók, marketing szakemberek. Ez azért fontos, mert így nyilvánvalóbbá, átláthatóbbá válik, hogy ki, mit adott hozzá, hogy a cég, a vállalkozás sikeres legyen és így a módosítás is sokkal könnyebbé, egyszerűbbé válik.
3. Az üzleti terv és a döntések
Az üzleti tervnek kulcsfontosságú szerepe van a vállalattal, céggel kapcsolatos döntések meghozatalában. Hiszen sok mindennel kapcsolatban határozni szükséges, és ha időben átlátjuk ezeket a feladatokat, azaz tudjuk, hogy a cég fellendítése érdekében, milyen döntéseket kell meghoznunk és ezeket a döntéseket időben meghozzuk, azzal csakis jó stratégiákat alkalmazunk és lehetővé tesszük, hogy elkerüljük a céggel kapcsolatos gondokat, problémákat. Az üzleti terv lehetőséget ad arra, hogy időben döntsünk bizonyos kérdésekben és meglépjük azokat a bizonyos lépéseket.
4. Az üzleti terv világos képet ad
Az üzleti terv világos képet ad a cégről, a vállalkozásáról és annak működéséről. Bepillantást nyerhetünk általa a piac igényeire, a tőkénkre, vagy annak hiányára, a marketingstratégiánkra, a piaci versenyre, a termékeinkre, a szolgáltatásainkra, az árainkra és az alkalmazottainkra, a hatékony, vagy kevésbé hatékony működésünkre.
5. Az üzleti terv és a kockázat
Minden vállalkozás hordoz magában rizikófaktorokat és kockázatokat. Azonban, ha egy jól kidolgozott, üzleti tervvel rendelkezünk, akkor a kockázat lényegesen kisebb lesz, vagy lényegesen kezelhetőbbé válik.
Mit kezdjünk az üzleti tervvel?
Az üzleti tervvel a kezünkben, már valószínűleg megszületett bennünk az elhatározás, hogy céget alapítunk, vagy egyéni vállalkozók leszünk. Azt is tudjuk, hogy szükségünk lesz egy székhelyre, vagy egy székhelyszolgáltatóra. A Logosz Cégcsoport sok mindenben a segítségünkre lehet, a cégalapításban is, de a székhelyszolgáltatás is a profiljukba tartozik.
A Logosz Cégcsoport professzionális tanácsaikat is adhat számunkra, így könnyebben el tudjuk dönteni, hogy melyik társasági forma áll hozzánk a legközelebb, melyik alapításába vágjunk bele. A Logosz ingyenes tanácsadást biztosít és a kérdéseinkre is készséggel válaszolnak.
Akár vállalkozás indítása előtt, akár cég alapítása előtt állunk, a LOGOSZ Cégcsoport ingyenes tanácsadást biztosít és készséggel megválaszolják a kérdéseinket. További szolgáltatásaik: a megfelelő adózási mód, a tevékenységi kör, vállalkozási forma, kiválasztása. Ezek abban segítenek nekünk, hogy a jövőben a cégünk, minél költségtakarékosabban működjön.